Subiektywny blog informacyjny

3.0

DRUGA EDYCJA WEBINARIUM NOWA EKONOMIA


DRUGA edycja WEBINARIUM
NOWA  EKONOMIA
W CZASACH  KRYZYSU  I  PRZEŁOMU

rusza w maju 2012!
8 maja, 15 maja i 22 maja
w godzinach 20.00 – 23.00


Link do wydarzenia na FaceBook
Z przykrością odwołujemy najbliższe webinarium, które miało się odbyć w dniach 8/15/22 maja.
Przyczyną jest poważny uszczerbek promocyjny, jaki ponieśliśmy przez tydzień blokowania naszej strony przez Google i niejasną kwestię zainfekowania serwerów na których była strona webinaryjna. Był to kluczowy tydzień naszych promocyjnych wysiłków i blokada strony odstraszyła wiele osób zainteresowanych tematem. Prawdopodobnie ponowimy propozycję webinarium w najbliższym terminie, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie podjęliśmy decyzji czy i kiedy.

Wszystkim, którzy dokonali wpłat na konto webinarium zwrócimy pieniądze na ich konta w poniedziałek i wtorek 7 i 8 maja.

Dziękuję Ci bardzo za wsparcie Nowej Ekonomii poprzez Twoje zainteresowanie tematem i webinarium. Wierzę, że mogę zakończyć tę wiadomość: DO NASTĘPNEGO RAZU.

Pozdrawiam Was serdecznie, Andrzej Bazgier
Witaj na stronach Nowej Ekonomii!

Czym jest Nowa Ekonomia? Jak bardzo różni się od Starej? Czy jest jedną z wielu teoretycznych alternatyw w stosunku do istniejącego – mocno odhumanizowanego – systemu ekonomicznego, czy też jest drogą trwałego rozwoju. Czy służy nam,  ludziom, czy służy maksymalizacji zysku? Czy jest wizją totalnej globalizacji, czy też formą odbudowy więzi scalających lokalne społeczności? Czy jest grą zysków i marketingowych celów wielkich korporacji, czy formą dystrybucji towarów dopasowaną do naszych potrzeb. Czy jest ekonomią rywalizacji, walki o miejsce na rynku i eliminacji konkurencji, czy jest ekonomią kooperacji, współpracy i synergii? Czy traktuje naszą planetę jako bezmyślnie eksploatowaną własność, czy też jako święte wspólne miejsce dane nam w Kosmosie, byśmy je uprawili w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, jak swój wymarzony ogród? I skąd tak naprawdę wywodzi się Nowa Ekonomia – czy jest objawieniem, czy też powrotem do zasad, których zapisy znajdujemy w najstarszych z dostępnych nam ksiąg?


Lista pytań możliwych do zadania jest dużo dłuższa, niż powyższy akapit. Jest też i sposobność, by wszystkie je zadać – w ramach WEBINARIUM: NOWA EKONOMIA W CZASACH KRYZYSU I PRZEŁOMU

Webinarium jest formą skoncentrowanego przekazu informacji. Połączenie przez internet pozwala wziąć w nim udział nie wychodząc z własnego domu i nie jadąc na drugi koniec Polski. Pozwala też w przerwie zajęć zrobić sobie swoją własną kawę w swoim własnym kubku:) Zapraszamy więc do wzięcia udziału w tym projekcie.


Webinarium będzie trwać przez trzy kolejne wtorki: 8 maja, 15 oraz 22 maja 2012. Zajęcia będą trwać przez około 3 godzin każdego z wymienionych dni, pomiędzy godzinami 20.00 a 23.00, choć podchodzimy tych ram czasowych raczej elastycznie. Czas ten będzie wypełniony prezentacją prelegentów oraz waszymi pytaniami, na które prowadzący będzie odpowiadał. Udział w webinarium może wziąć każdy, kto ma komputer z dostępem do internetu i wolę wyrobienia sobie własnego zdania na tematy omawiane przez prelegentów. Każdy z trzech dni ma swojego wykladowcę i swój blok tematyczny. Poniżej znajdziesz szczegółową informację zarówno o prowadzących webinarium, jak i o jego programie.

Druga edycja WEBINARIUM będzie po części powtórzeniem treści PIERWSZEGO (w Polsce) WEBINARIUM o NOWEJ EKONOMII, które miało miejsce na przełomie listopada i grudnia 2011, zaś po części będzie rozwinięciem niektórych wątków sygnalizowanych w czasie pierwszego zeszłorocznego spotkania.

Także zapraszamy – do zapoznania się z programem WEBINARIUM oraz do wzięcia w nim udziału.PROGRAM WEBINARIUM


DZIEŃ PIERWSZY – wtorek  8 maja -  dr. inż. Krzysztof Lachowski:  Stara Ekonomia i jej Schyłkowa Faza

I.    Wprowadzenie
1.    Po co człowiek żyje ?
2.    Dwa bieguny egzystencjalne człowieka
3.    Dwa bieguny wartości w gospodarce: chciwości, egoizmu i bezwzględnej rywalizacji nazywanej konkurencją – czy współpracy jak w dobrej rodzinie i pracy dla dobra wspólnego oraz w harmonii ze środowiskiem ekospołecznym ?
4.    Co to jest globalizacja ?
5.    Ekonomia jako nauka
6.    Rachunek ekonomiczny: egoistyczny i społeczny
7.    Pieniądz i Produkt Krajowy Brutto jako mierniki materialne

WIĘCEJ - KLIKNIJ TUTAJDZIEŃ DRUGI – wtorek 15 maja – dr. Szczęsny Zygmunt Górski:  Kryzys jako zagrożenie i szansa

I. Wprowadzenie
1. Żyjemy w wieku obfitości
2. Co robić? Komu dać – komu zabrać? Czy zwiększyć podatki? Pożyczyć? Od własnego społeczeństwa? Od banków? Z zagranicy? Czy brak środków finansowych musi oznaczać prawdziwą fizyczną niemożność zaspokajania potrzeb uczestników gospodarki?
3. Co właściwie jest celem gospodarki? Jak największe zyski finansowe? Pełne zatrudnienie? Najskuteczniejsze zaspokajanie potrzeb”
4. Świat rzeczywisty a świat symboliczny 5. Kryzys jako zagrożenie i szansa.

DZIEŃ TRZECI – wtorek 22 maja -  Dariusz Brzozowiec:  Dwa najważniejsze powody dla których warto szukać alternatyw

I.Globalizacja = Monopolizacja - czyli do kogo należy świat w koło Ciebie?
II.Dług i odsetek – anatomia mechanizmu odsetka – ćwiczenia.
III. Wczesne projekty nowej ekonomii – Woergl Austria i WIR Szwajcaria
IV.Dzisiejsze projekty nowej eknomii: 3.Lokalne waluty: Regiogeld ,Creditos  4.Barter Systemy: IRTA WIR RES ABSI
V.Co możesz zrobić dziś i na co musisz być gotowy?

WIĘCEJ - KLIKNIJ TUTAJ


UDZIAŁ W WEBINARIUM


WEBINARIUM ODWOŁANE - SZCZEGÓŁY NA GÓRZE STRONY

KONTAKT Z ORGANIZATOREM: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


WYMAGANIA TECHNICZNE I SPRZĘTOWEKażdy z uczestników webinarium dostanie dostęp do konferencyjnego oprogramowania sponsora projektu, firmy VidCom, które to oprogramowanie będzie wymagało prostej instalacji na swoim komputerze oraz jego aktywacji za pośrednictwem otrzymanego od nas indywidualnie przydzielanego klucza.

Proszę zapoznać się z wymaganiami technicznymi,ktorych spełnienie umożliwi udział w webinarium:

Konfiguracja stacji roboczej (komputera): Windows: XP Service Pack 2, Vista, Seven w wersji 32 bitowej lub 64 bitowej. W przypadku korzystania z komputerów typu Macintosh należy zainstalować emulator Paralleles Desktop for Mac. Procesor min. 1.8 GHz. RAM min. 512 MB. Karta dźwiękowa. Słuchawki Łącze internetowe o przepustowości minimalnej: 512/512 kbps, zalecane 1024/512 kbps. Przed dołączeniem do webinarium zalecamy sprawdzenie rzeczywistej przepustowości łącza tu: http://www.speedtest.pl/ Dodatkowo: Porty wymagane do komunikacji: 80, 81, 443, 843, 1222, 1935, 4678, 5229, 5501, 7777 NET Framework 3.5 – komponent Adobe Flash player – 10 DirectX 8.1 lub wyższy.PRELEGENCI - biografie zawodowe

inż. dr ekonomii Krzysztof Lachowski

Dariusz Brzozowiec-Barter System Polska
Webinarium będzie  moderowane przez  Andrzeja Bazgiera (http://www.schodamidonieba.pl/)
Kontakt z organizatorem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.